Nákupní košík

Elektrocentrály

eProfi.cz Vám přináší širokou nabídku elektrocentrál pro všechny typy použití - od hobby elektrocentrál až po plně profesionální výkonné generátory do nejnáročnějších podmínek. Naší kompletní nabídku elektrocentrál najdete na profi-elektrocentrály.cz

O elektrocentrálách (generátorech)

Elektrocetrála představuje kombinaci elektrického generátoru (alternátoru) a motoru, spojené do jednoho kusu zařízení. Tomuto zařízení se také někdy říká benzínový generátor nebo obecněji benzínový / diesel agregát.

Kromě motoru a alternátoru elektrocentrála obvykle obsahuje palivovou nádrž, dále regulátory otáček motoru a napětí generátoru, a konečně chladící, výfukový a mazací systém. Větší elektrocentrály obvykle mají baterii a elektrický startér.

Využití elektrocentrál

Elektrocentrály jsou využívány pro zásobování elektrických spotřebičů v místech bez centrální elektrické sítě, nebo tam kde je elektřina potřeba pouze dočasně. Malé generátory se často používají pro pohon nářadí na stavbách. Větší generátory s podvozkem mohou ale podporovat i světelnou a zvukovou techniku a podobně.

Jako záložní zdroje bývají speciálně upravené generátory často využívány v nemocnicích, komunikačních střediskách, datových centrech, čističkách odpadních vod a mnoha dalších důležitých typech zařízení. Tyto generátory se automaticky spouští během vysoké zátěže elektrické sítě nebo při jejím výpadku.

Základní parametry elektrocentrál

Základními veličinami, které udávají výkon elektrocentrály, jsou výstupní napětí (V - Volty), frekvence napětí (Hz - Herze) a výkon (W - Watty).

Všechny elektrocentrály vyžadují pravidelnou údržbu.

Benzínové generátory jsou dostupné v široké paletě výkonů, přes ručně přenosné jednotky o výkonech v řádu stovek W, elektrocentrály s dvoukolovým podvozkem, schopné zásobovat zařízení kilowaty až desítkami kilowatů, až po velké generátory čtyřkolové, schopné dodávat až ticíce kilowatt.
Menší generátory obvykle používají jako palivo benzín, větší z důvodu úspor naftu nebo plyn.

Podkategorie

Nejprodávanější elektrocentrály

Více
Výrobce:

ZIPPER ZI-STE 950

Zipper STE 950

1 týden
Detail zboží

Kufříková elektrocentrála ZIPPER ZI-STE 950 s nízkou hmotností a jednouchou obsluhou je vybavena invertorovou regulací napětí, která …

Výrobce Zipper
Výkon - provozní: 0,63 kVA
Startování: manuální CDI
Typ motoru: 2-takt jednoválec
Porovnat

ZIPPER ZI-STE 1100IV

Elektrocentrála ZIPPER ZI-STE 1200IV

Na dotaz
Detail zboží

Invertor ZIPPER ZI-STE 1100IV je malá mobilní elektrocentrála s výkonem až 1,1 kVA pro camping, zahradu, volný …

Výrobce Zipper
Výkon - provozní: 1 kVA
Startování: manuální
Typ motoru: 1-válec 4-takt, OHV
Porovnat

Kontakt

Telefon a fax:

222 523 380

E-mail:

Pavol Mayer Čajka Tel: 739 469 908

Michal Končitík Tel: 739 469 906

Prodejna

EPROFI.CZ s.r.o.
Koněvova 160
130 00 Praha 3

Tel.: 222 523 380
Fax: 222 523 380

Otevřeno ve všední dny
8:00 – 17:30

Ukázat na mapě